Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čtení s rodiči 1.třída

Chcete šikovné dítě? Čtěte mu!

ČTENÍ 

  • rozšiřuje slovní zásobu
  • stimuluje fantazii a tvořivost
  • posiluje schopnost soustředit se

 

Rodiče, chcete , aby vaše dítě dobře mluvilo, bylo tvořivé a sebevědomé? Můžete to ovlivnit, když budete dětem číst knížky. Hlasité předčítání učí dítě jazyku a myšlení, rozvíjí jeho paměť, obrazotvornost, obohacuje ho o vědomosti, posiluje jeho sebevědomí. Malí čtenáři najdou v postavách své kamarády, identifikují se s hlavním hrdinou a spolu s ním překonávají životní překážky. Společné čtení posiluje také pozitivní citové vazby. Důležitá je pravidelnost, stačí dvacet minut denně - pohádka před spaním je léty ověřený recept.

 

Jak to fungovalo u nás ve třídě?

V 1.A :

O knížkách jsme si s p. učitelkou nejprve povídali. Potom jsme navštívili naší školní knihovnu, kde jsme objevili spoustu krásných knížek. Až budeme umět trošku číst, staneme se pravidelnými čtenáři a návštěvníky školní knihovny.

Do třídy jsme si přinesli oblíbené knížky a vytvořili si třídní knihovničku. Knížky si prohlížíme a p. učitelka nám pravidelně čte příběhy a pohádky. Ale nejlepší je, když k nám do třídy přijde přečíst pohádku maminka nebo tatínek. To si připadáme skoro jako doma.

Jako první přišla Alexovo maminka a čtení bylo krásné. Tiše jsme naslouchali, taky se zasmáli a potom i pracovali. Další maminka, která nám pravidelně četla byla Věrušky maminka. Četla nám např. z knížky "O víle Amálce a žabce Márince". Moc se nám čtení líbilo. Za pěkné naslouchání jsme dostali omalovánky a také lízátko.

V průběhu roku nám chodila číst i p. Alferiová - herečka z Divadla Rozmanitostí a to bylo krásné. Vždyť víme, že herci to umí snad nejlépe. Poslouchali jsme příběhy z knížky "Karlík a továrna na čokoládu". Doufáme, že příště přijdou k nám do třídy číst i další naše maminky, to aby nám bylo ve škole čím dál tím lépe. Moc se těšíme.

Poznáte, kterou knížku jsme četli jako první? A jaký příběh? Podívejte se dále....

dsc01768.jpg